Susamlı 100.Yıl Helvası
Susamlı 100.Yıl Helvası

100.Yıl Helvası Susamlı 1000gr

İda(Kazdağı)’nın kar suyu gibi saf ve sade bir helva yemek isterseniz buyrun Tatlan sofrasına… Binlerce yıllık sağlık ve şifa kaynağı susam ve tahini efsanelerin kavşak noktası İda(Kazdağı) eteklerindeki Tatlan Helva’dan tüm doğallığı ve saflığı ile sofralarınıza sunuyoruz.   

100. Yıl Helvası Susamlı

1915’te Çanakkale’de insanlığın savaşı yendiği yerde, Mehmetçik, ekmeğe helva katık edip yemiş ancak asalet ve metanetinden herhangi bir ödün vermemişti. Kahraman Mehmetçiğin anısına, tüm şehitlerimizin anısına ve Kahraman Türk Ordusu’na ithafen Çanakkale Zaferimizin 100.yılı helvasını ürettik. Bu özel helvayı Çanakkale Zaferine yaraşır özel bir kutuda sizlere sunuyoruz. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Çanakkale’yi Türkiye Cumhuriyeti’nin önsözü kılan tüm Mehmetçiklerimizi, Aziz Şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyoruz.

Binlerce yıllık şifa ve lezzet kaynağı tahinin ana maddesi %100 doğal susam ile Anadolu ve Mezopotamya’dan Sümer ve Hititler’in efsanevi gıdası susam ve tahinin, efsanelerin kavşak noktası İda(Kazdağı) eteklerinde Tatlan Helva’da buluşması ile sofranıza Tatlan Susamlı 100.Yıl Helvasını sunuyoruz. %100 doğal susam ve %100 doğal tahin ile ağzınız tatlı, gönlünüz rahat olsun. 

İster kahvaltıda, ister yemekten sonra, ister bayram da gelen konuklarınıza ikram edin ama mutlaka balıktan hemen sonra Tatlan Helva yiyin ağzınız tatlansın. Tatlı yiyin Tatlan konuşun.

%100 Doğal Susam ve %100 Doğal Tahinden mamül helvalarımız hem ağzınıza layıktır, hem de sağlığınıza büyük katkı sunar. Doğal susam ve doğal tahinden mamül helvanın vücudun savunma mekanizmasını kuvvetlendirerek virüs ve bakterilere karşı bağışıklığı arttırdığı bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Tatlan helvanın kaliteli ve doğal ürünleriyle hem ağız tadınızı hem de sağlığınızı koruyabilirsiniz.