Hakkımızda

1875’ten günümüze devam eden Tatlan geleneğinin 5.kuşağı Tatlan Gıda olarak, Troya Efsanelerinin beşiği İda dağının eteklerindeki modern üretim tesislerimizde tahin, pekmez, tahin helvası, reçel ve bal üretmekteyiz. Mevsime özel, kişiye ve talebe özel ürünler de Tatlan kalite güvencesi ile Tatlan Gıda Fabrikasında üretilmektedir. 

Tatlan Gıda,  10 çeşit Tahin Helvası, 4 çeşit Yaz Helvası, dökme Tahin ve Pekmez, Fırın Helvası, Reçel çeşitleri gibi ürünlerle sürekli kendini ve ürün gamını yenilemekte ve çeşitlendirmektedir. 

Toplumsal farkındalık sahibi, etik değerlere saygılı bir kuruluş olan Tatlan Gıda Fabrikası’nda şeker hastalığı olan veya şekere duyarlı müşterilerimizi düşünerek diyabetik helva üretimi yapmaktayız. Diyabetik ürünlerimizde uluslararası standartlara uygun olarak doğala özdeş tatlandırıcılar kullanıyoruz. 

Türk misafirperverliğinde misafire en iyisi en kalitelisi ikram edilir ve onun beğenisine sunulur. Misafir de güvenle, lezzetle kendisine ikramda bulunulan yere daha çok ziyarette bulunur. Biz müşterilerimizi misafirlerimiz gibi görürüz.  Tatlan Gıda olarak amacımız, Tatlan markalı doğal, sağlıklı, lezzetli, güvenilir, gönül rahatlığıyla ve afiyetle yenilebilecek üstün kaliteli ürünleri misafirlerimizin sofralarına sunarak müşteri memnuniyeti ve güveni ile büyümektir.

Tatlan Gıda’nın müşterilerine 5 taahhüdü vardır:

  1. Tatlan Helvalarında tağşişe(içine bir şey karıştırma) yer yoktur. 
  2. Tatlan Hevalarında koruyucu maddeye yer yoktur.
  3. Tatlan Helvalarında %100 Susam tahini kullanılır.
  4. Tatlan Helvalarında Palm yağı yoktur.
  5. Tatlan Helvalarında boyar madde kullanılmaz.

 

Tatlan Gıda, geleneksel lezzetleri kendi modern tesislerinde uluslararası kabul gören ISO 9001, BRC, HACCP Helal, ISO 22000 ve Kosher kalite standartlarındaki ürünlerimizi yurtiçi ve yurtdışı pazarlara sunmaktadır.  

Tatlan Gıda, geleneksel Türk sofralarının vazgeçilmezi helva, tahin ve pekmez çeşitlerini yeni nesillere, Türk ve dünya gençliğine sevdirmeyi de hedeflemektedir. 

Üstün kalitesi, doğal ve benzersiz tadı ile bir kez tadına bakanın bir daha isteyeceği lezzette ürünler sunan Tatlan, “ağzınız Tatlansın”, “tadı damağınızda kalsın” ve “sevdiklerinize tatlı bir armağan Tatlan” sloganları ile her geçen gün daha geniş bir kitleye ulaşmak suretiyle aranan lezzet ve marka haline gelmiştir. 

Tatlan Gıda, bugün yaygın ve herkesçe bilinen zincir mağazalarından Migros, Carrefour, Metro Grossmarket, BİM, ŞOK raflarında tahin ve helva çeşitlerini tüketicilerin beğenisine sunmaktadır. Tatlan Gıda, bundan başka, Metro marketleri, Ülker ve Tesco’nun PL ürünlerini de üretmektedir. 

Tatlan Gıda, Almanya başta olmak üzere, Ukrayna, Fransa, İngiltere, İsrail ve Libya’ya lezzetlerini ihraç etmektedir. Bununla birlikte, Tatlan Gıda Almanya’daki Türk Firmalarının PL ürünlerinin üretimini de gerçekleştirmektedir.

Tatlan Helva, 2010 ve 2017 yillarında Tüm Tüketicileri Koruma Derneği tarafından “Altın Marka” ödülü almaya layık görülmüştür. 2018 yalında Kocaeli Ticaret Odası ve Tatlan Gıda, tahin helvasını gençlere ve çocuklara sevdirmek ve genç yaşlardan itibaren kullanım alışkanlığı kazandırmak amacıyla ortak bir çalışmaya imza atmışlardır. Halen UR-GE çalışmaları devam eden ortak çalışmalarımız esnasında endüstriyel tasarımlı “Çikolata Şelalesi” konsept adını taşıyan çikolatalı, beyaz çikolatalı ve karameli helvalar, sade, kakaolu, Antep Fıstıklı, kahveli, fındıklı ve susamlı “Mini Baklava Dilimi” helvaları, sade, kakaolu, Antep Fıstıklı, “Petek Helva” ürün çeşitleri ortaya çıkmış ve tüketici beğenisine sunulmuştur. Bu ürünler tüketiciler tarafından o denli sevilmiştir ki, sektördeki bazı firmalar tarafından ne yazık ki başarısız bir şekilde taklit edilmeye çalışılmıştır. Tatlan Gıda olarak hukuki süreçleri takip etmemize rağmen kanunlardaki boşluklar süreci netice almaktan öteye götürmektedir. 

Tatlan Gıda, bu gün bünyesinde bulunan “Troya”, “Neffismiş”, “Mehmet Ali Efendi” markaları ile Tatlan markasının doğal, katkısız, koruyucusuz tahin ve helva çeşitlerini, işletmenin temel değerlerinden taviz vermeden Türk ve dünya sofralarına sunmaya devam etmektedir. 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR